HELAL VE TAYYİB YAŞAM SEVDALILARINA AÇIK BİR MEKTUP

Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

Bugünlerde ülkemiz insanlarını, yetmedi bütün dünya insanlarını adeta meşgul eden ülkemizdeki siyasi bir seçim ile karşı karşıyayız. İstesek de istemesek de birine karar vermek zorunda olduğumuzu düşünüyorum. Yaşanan olaylar ayan beyan gözümüzün önünde ceryan ediyor. Sizlere iki belge sunuyorum. Nisan ayının başında Temel Karamollaoğlu kardeşime gönderdiğim mektup, diğeri yukarıya koyduğum resim. Bir tarafa karar vereceksek bu hayırlı taraf ne taraf olmalıdır kararımıza belki vesile olur inşallah…

“Selamunaleyküm Temel Bey kardeşim. Epeyi zamandır attığın yanlış adımlar sebebi ile farkında mısın bilmiyorum, bir zilletin ortasına düşmüş durumdasın. Geçmişteki müşterek davamız yolunda geçirdiğimiz zamanları hatırladıkça üzülmekten kendimi alamıyorum. Sonunda bu küçük notumu yazmak istedim. O dönemi hatırlatmak istedim. Hepsini hatırlamak istemesen de en azından beraber olduğumuz haclarımızı, özellikle emekli olmuş babanı da getirdiğin kara yolu ile grup olarak katıldığımız haccımızı hatırlatmak istiyorum. Anlattığına göre hayatı boyunca CHP’li olarak yaşadığını, zor ikna ederek hacca gelmeyi kabul ettiğini, bizden de Kabe’nin karşısında babana dua etmemizi özellikle rica etmiştin. Biz o zaman bütün kalbimizle babana dua etmiştik. Şimdi ben senden onun karşılığı olarak senin için seni tövbe etmeye, pişman olmaya davet ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.