TÜRKİYE YENİ BİR KÜRESEL ŞER KUŞATMAYI KIRMAYA ÇALIŞIYOR

DÜNYANIN TÜM ŞER GÜÇLERİ 14 MAYIS SEÇİMLERİNDE TARAF OLARAK ALGI OLUŞTURUYOR

Küresel Kuşatmayı Tüm Boyutlarıyla Görebilmek

Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

20. yüz yılın başlarında, Osmanlıyı parçalayarak saf dışı bırakma operasyonu ile güç kazananan batı güdümlü şer güçler, zaman kaybetmeden Halifeliği lağv ettirdikten sonra bütün gücü ile harf devrimi, giyim kuşam dayatması, top yekün yaşam tarzına müdahale ve ekonomik olarak bağımlı hale getirme süreçleri ile Türkiye, şer güçlerin küresel kuşatması altına alındı. 27 Mayıs 1960 Darbesi ile birlikte yapısal hale getirilen Küresel Vesayet Sistemi’ni aşmak için her adım attığında operasyonlar yapılan, bunun için başta terör örgütleri olmak üzere çeşitli gizli açık düşman örgütlerin kullanıldığı bir ülke haline getirilmek istendi.

1970’li yıllarda bu güçlere karşı gelişen Milli Görüş harekatını, çeşitli anti demokratik oyunlarla sindirmeye çalışan ve çok geçmeden bu hareketin çok çetin bir ceviz olduğunu farkeden çetenin Ortadoğu gözlemcilerinin en sonunda geldikleri noktada “bu çetin cevizin üstüne üstüne gitmekten vaz geçin bunun yerine parallel müslümanlık hareketini oluşturun”tavsiyesini yapmak zorunda kaldılar. Bunun üzerine Din ayağında Fetoculuk ve siyaset ayağında da Anavatan partisi önderliğindeki siyasi harekete yol verdiler. Şer güçlerin bu projesi de çok geçmeden başarılı olamadı. Sadece onlara zaman kazandırdı ve içimizdeki, yeşilin çeşitli tonda boyasına boyanmış hainleri palazlandırmaya yaradı, ama mücadeleyi durduramadı.

Türkiye, emperyalist (sömürgeci) güçlerle savaşmaktadır. DEAŞ terör örgütüne karşı operasyon yapacağız diyerek, 65 ülkeyle koalisyon kuran ABD, teröristlere binlerce tır silah,teçhizat, mühimmat vermiş ve onları eğitmiştir. Desteğini de sürdürmektedir. Bu gerçekler ortadayken, ABD merkezli şer güçlere birşey demeyenler, Türkiye’ye dil uzatıp, ülkemizi yıpratmak istemektedirler.

Devletimiz,diğer dönemlerden daha bilinçli, daha kararlı olarak, güvenliğimiz, bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz için yeni adımlar atmaya çalışmaktadır. Vatandaşlar,.sivil toplum kuruluşları, siyasetçiler ve düşünürler olarak beraberliğimizi ve kardeşliğimizi muhafaza ederek destek olmalıyız. Bu günler, kısır tartışmaların ve siyasi hesapların yapılacağı günler değildir. Her türlü ambargo ve saldırıyı, milli dayanışmayla yenecek güçteyiz. Türkiye’nin başarısı mazlum milletlere ve İslam Dünyasına moral vermektedir. Korku, tuzak ve tehditle kendi içine hapsedilen İslam alemi, inşallah zaferleri ile vurulan prangaları birbir söküp atarak hedefe ulaşaktır.

Bir tarafta kaybettiği egemenliğini tekrar pekiştirmek isteyen Batılı emperyalist küresel güçler, diğer tarafta haketmediği kölelikten çıkmak için tek başına direnen İslam ümmeti coğrafyasının önde gelen devletlerinden Türkiye. Bir yanda İslam âlemi, diğer yanda Hıristiyan ve Yahudi geleneğine bağlı, yıkıcı küresel şer güçler.

Küresel kuşatma, küresel direniş getirir. Türkiye hem kendi hem de İslam âleminin varlığını koruyabilmek, güçlenebilmek ve İstiklâl ve İstikbal Mücadelesini başarabilmek için, küresel direnişin içinde yer almak, küresel sistemin çarklarını kendi lehine zorlamak ve bu hesaplaşmayı kazanmak zorundadır.

TÜRKİYE, NEDEN BATI’NIN HEDEFİNDEDİR?

Türkiye’nin tek başına Batı’nın hedefi olmadığını, bunun özellikle Soğuk Savaş sonrası Batı’nın kendisine yeni bir düşman olarak “İslam Âlemi”ni seçmesinin doğal bir sonucu olduğunu kavramak gerekir. Zayıf ve kontrol edilebilir bir Türkiye isteyen Batı, (NATO/ABD/AB) sadece FETÖ’yü değil, PKK (PYD/YPG/SDG), DHKP-C, DAEŞ veya hangi isimle olursa olsun Türkiye’nin toplumsal, siyasi, dinî, kültürel veya değerler bütünlüğüne yönelik saldırı yürüten terör örgütlerinin hepsini hatta siyasi arenada da yetiştirdiği siyasi kurumları çeşitli biçimlerde başlatmaktan ve desteklemekten geri durmamaktadır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.