ACISI İLE TATLISI İLE, BİR KURBAN BAYRAMI DAHA İDRAK EDİYORUZ

DEPREM VE TERÖR ACILARININ YOĞUN YAŞANDIĞI ÜZÜNTÜLÜ GÜNLERDEN SONRA, BIR KURBAN BAYRAMI DAHA İDRAK EDİYORUZ. BU BAYRAMIN ÖNCELİKLE MİLLETİMİZE, TÜM MÜSLÜMANLARA VE DE INSANLIĞA HAYIRLAR GETİRMESİNİ YÜCE ALLAH’TAN DİLİYORUZ

“Kurbanlık büyük baş hayvanları da sizin için Allah’ın dininin nişanelerinden kıldık. Sizin için onlarda hayır vardır. Onlar saf saf sıralanmış dururken (kurban edeceğinizde) üzerlerine Allah’ın adını anın. Yanları üzerlerine düşüp canları çıkınca onlardan siz de yiyin, istemeyen fakire de istemek zorunda kalan fakire de yedirin. Şükredesiniz diye onları böylece sizin hizmetinize verdik.” HAC SÛRESİ(36)

“Her ümmet için, Allah’ın kendilerine rızık olarak verdiği hayvanlar üzerine ismini ansınlar diye kurban kesmeyi meşru kıldık. İşte sizin ilahınız bir tek ilahtır. Şu halde yalnız ona teslim olun. Alçak gönüllüleri müjdele! “ HAC SÛRESİ(34)

“O Halde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes.” KEVSER SÛRESİ (2)

“Biz, (İbrahim’e) büyük bir kurbanlık vererek onu (İsmail’i) kurtardık.” SÂFFÂT SÛRESİ(107)

“(Ey Muhammed!) Onlara, Adem’in iki oğlunun haberini gerçek olarak oku. Hani ikisi de birer kurban sunmuşlardı da, birinden kabul edilmiş, ötekinden kabul edilmemişti. kurbanı kabul edilmeyen, “Andolsun seni mutlaka öldüreceğim” demişti. Öteki, “Allah ancak kendisine karşı gelmekten sakınanlardan kabul eder” demişti.” MÂİDE SÛRESİ(27)

DEPREM VE TERÖR ACILARININ YOĞUN YAŞANDIĞI ÜZÜNTÜLÜ GÜNLERDEN SONRA, BIR KURBAN BAYRAMI DAHA GELDI. BU BAYRAMIN ÖNCELİKLE MİLLETİMİZE, TÜM MÜSLÜMANLARA VE DE INSANLIĞA HAYIRLAR GETİRMESİNİ YÜCE ALLAH’TAN DİLİYORUZ.

KARDEŞLİĞİN DOĞDUĞU, SEVGILERIN BIRLEŞTİĞİ, BELKİ DURGUN, BELKI YORGUN, YINE DE MUTLU, YINE DE UMUTLU OLACAĞIMIZ, DOSTLUĞU, SEVGİYİ VE GELECEĞİ… AŞIMIZI, EKMEĞİMİZİ, SOFRAMIZI… HÜZNÜMÜZÜ, ACIMIZI, YALNIZLIĞIMIZI PAYLAŞTIĞIMIZ; BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ, KARDEŞLİK VE DOSTLUĞUMUZU EN SICAK
ŞEKİLDE HİSSEDECEĞİMİZ BİR KURBAN BAYRAMI DAHA İDRAK EDİYORUZ.

BAYRAMLAR, DARGINLIKLARIN UNUTULDUĞU, İNSANLARIN BARIŞTIĞI, KARDEŞÇE KUCAKLAŞTIĞI GÜNLERDİR. BAYRAMLAR, MİLLİ VE DİNİ DUYGULARIN, İNANÇLARIN, ÖRF VE ADETLERİN UYGULANDIĞI BİR TOPLUMDA MİLLET OLMA ŞUURUNUN ŞEKILLENDİĞİ, KUVVETLENDİĞİ GÜNLERDİR.

BUGÜN ELLERİMİZİ HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK AÇALIM. AVUCUMUZA MELEKLER NUR DÖKSÜN, YÜREĞİMİZ ÇOŞSUN. KURBAN BAYRAMIMIZ HAYIRLARA VESILE OLSUN. İSLAM ÜMMETİNİN BİRLİĞİNE DİRLİĞİNE, MAZLUMLARIN KURTULUŞUNA, INSANLIĞIN HUZUR, BARIŞ VE HİDAYETİNE VESİLE OLSUN.

HERŞEYE KADİR OLAN YÜCE ALLAH, BİZLERİ, DOĞRU YOLDAN VE SEVDİKLERİMİZDEN AYIRMASIN!
BU MÜBAREK KURBAN BAYRAMINDA, KAİNATIN YARATICISI VE ALEMLERİN RABBI, BAĞIŞLAYICI VE MERHAMET EDİCİ YÜCE ALLAH TÜM DUALARINIZI KABUL BUYURSUN.

HAYIR KAPILARININ SONUNA KADAR AÇIK, KAZA VE BELALARIN BERTARAF OLDUĞU KURBAN BAYRAMININ, YAŞADIĞIMIZ TÜM SORUNLARI ALIP GÖTURMESİ DİLEĞİYLE…

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.